Skuteczne metody usuwania cellulitu

Z cellulitem boryka się wiele kobiet w różnym wieku. Kiedy kremy i ćwiczenia nie pomagają na ten uciążliwy problem, wówczas możemy skorzystać z nowoczesnej technologii, walki z tak zwaną pomarańczową skórką. Metod usuwania cellulitu jest wiele, a każda z nich odznacza się wysoką skutecznością.

Czym jest tak właściwie cellulit?

Cellulit, inaczej nazywany pomarańczową skórką, powstaje przez zbytni rozrost tkanki tłuszczowej. Wówczas na skórze pojawiają się nieestetyczne wgłębienia, wypukłości oraz pofałdowania. Takie zmiany przeważnie zauważyć można na pośladkach, brzuchu, biodrach, piersiach i udach. Im zmiany są bardziej zaawansowane, wówczas coraz trudniejsza okazuje się walka z cellulitem. Powstawaniu cellulitu najbardziej sprzyjają problemy z wagą, jednakże dotyka on również osób szczupłych. Zwłaszcza tych, którzy w swojej codziennej diecie spożywają duże ilości tłuszczu i węglowodanów. Cellulit jest problemem również osób prowadzących siedzący tryb życia i korzystających z nałogów. Może on pojawić się już w okresie dojrzewania, ciąży, a także przed menopauzą. Niestety cellulit może dotknąć każdej kobiety.

 Główne przyczyny cellulitu to przede wszystkim:

  • brak ruchu
  • otyłość
  • hormonu- nadmiar estrogenów
  • nieodpowiednia dieta, w której przeważają tłuszcze, cukier i konserwanty
  • nałogi

 Objawy cellulitu

 Przez nierównomierne rozkładanie się komórek tłuszczowych powstają:

  • grudki
  • wypukłości
  • pofałdowania na skórze
  • obrzęk oraz zaczerwienienie
  • czasem towarzyszy temu bolesność
  • zmniejsza się widocznie elastyczność skóry

Skuteczne metody na usunięcie cellulitu

Aby, dostosować metodę do danego stopnia zaawansowania problemu, wcześniej w wybranej klinice wykonuje się USG. Specjalna głowica bada stan tkanki podskórnej, później lekarz ocenia poziom problemu, po czym dobierze najlepszą i najskuteczniejszą dla nas metodę leczenia. Najczęściej przeprowadzane są takie zabiegi jak:

1. Mezoterapia

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w obszarach zajętych cellulitem, substancji takich jak rutyna, kofeina czy karnityna. Ich zadaniem jest poprawienie krążenia oraz przyspieszenia spalania tłuszczu. W trakcie procesu leczenia przeprowadza się 4 zabiegi w odstępach tygodniowych. Koszt zabiegu to około 200 złotych.

2. Karboksyterapia

Do tej metody używa się specjalnego urządzenia, którego zadaniem jest wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla. Karboksyterapia ma na celu przyspieszyć spalanie tłuszczu oraz poprawić metabolizm. Zabieg przeprowadzany jest przez około 2 miesiąca, dwa razy w tygodniu. Jego koszt to około 150 złotych za jeden zabieg.

3. Cellulipoza

Metoda ta opiera się na wkłuciu w tkankę tłuszczową dwóch cienkich igieł. Po czym lekarz przepuszcza między nimi prąd. W efekcie czego dochodzi do rozszerzenia się naczyń, zwiększa się przepływ krwi. Cellulipoza przyspiesza również proces przemiany materii. Komórki o wiele szybciej pozbywają się zalegających toksyn. Zabieg przeprowadzany jest w tygodniowych odstępach. Aby, uzyskać jak najlepsze rezultaty warto wykonać 6 zabiegów, kosztujących średnio 120 złotych.

4. Endermologia

Często wybierany zabieg przez kobiety. W trakcie niego wykonywany jest masaż przy użyciu specjalnej głowicy z wałeczkami. W trakcie masażu dochodzi do zmiany nadciśnienia i podciśnienia w wolnej przestrzeni między wałeczkami. Głowica masuje skórę poprzez jej zasysanie, to skuteczna metoda pozwalająca na poprawę krążenia żylnego i limfatycznego. Metoda ta wzmacnia włókna kolagenu oraz elastyny, aby rezultaty były zadowalające, należy przeprowadzić serię 12 zabiegów.

5. Drenaż limaftyczny

Jest to rodzaj masażu ręcznego lub wykonywanego przy użyciu pewnych urządzeń. Jego celem jest poprawa krążenia krwi oraz limfy.

6. Body wrap

W trakcie zabiegu na skórę pacjentki nakłada się środki, mające pobudzić krążenia. Następnie zawija się ją w folię oraz przykrywa kocem elektrycznym. Zabieg doskonale przyspiesza spalanie tłuszczu i redukuje widoczne obrzęki w rejonach objętych cellulitem. Należy wykonać serię minimum 6 zabiegów. Cena zabiegu waha się od 100 do 300 złotych.

7. Body mix

Do tego zabiegu stosuje się urządzenie, które działa niezwykle uniwersalnie. Łączy w sobie właściwości lasera biostympacyjnego, krioterapii, fotostymulacji oraz aparatu do masażu ciśnieniowego. Zadanie lasera jest poprawa przemiany materii oraz polepszenie krążenia krwi. Maź natomiast ma na celu rozbicia zalegających pod skórą komórek tłuszczowych. Fotostymalucja i krioterapia pomagają w spalaniu tłuszczu i niwelują występujące na skórze obrzęki.

 

Przeciwwskazania do zabiegów usuwania cellulitu

Niestety zabiegi wymienione powyżej nie mogą być zastosowane w każdym przypadku. Znanych jest parę przeciwwskazań do usuwania cellulitu takimi metodami jak na przykład mezoterapia. Głównym przeciwwskazaniem do przeprowadzania zabiegów jest przede wszystkim uczulenie na którykolwiek składnik, stosowany w trakcie danej metod. Nie warto również usuwać cellulitu w trakcie ciąży lub laktacji. Pozostałe przeciwwskazania do usuwania cellulitu to: rozszerzone naczynka, choroby skóry, choroby autoimmunologiczne, nowotwory.

 

Rekomendowane artykuły