Recenzje książek – blog książkowy to sposób na podzielenie się recenzją z całym światem, zachowanie w pamięci przeczytanych książek, dyskutowanie o nich z innymi czytelnikami. Celem bloga książek jest rozmowa o książkach, które chcesz przeczytać. Czy recenzje książek na blogu są wartościowe dla czytelnika? Tak, bloger zapoznał się z treścią danego dzieła, wyciągnął wnioski i na tej podstawie wystawił opinię, dzięki temu można samodzielnie ocenić, czy jest to książka godna przeczytania, czy ujęta w niej tematyka jest interesująca.
Dlaczego czytać?
Czytanie jest zawsze treningiem umysłu, poszerzaniem horyzontów i słownictwa, jest sposobem na wypełnienie luk w edukacji i okazją do wsparcia każdej rozmowy. Książki to także emocje, niepowtarzalna okazja do przeniesienia się w inną rzeczywistość, poznania świata i zdobycia doświadczenia. Wszyscy czytamy albo dla emocji i rozrywki, albo dla wiedzy i edukacji.
W całej historii ludzkości napisano ogromną liczbę książek. Każdego roku publikowanych jest więcej książek niż można ich przeczytać w ciągu całego życia. Jak wybrać, co warto przeczytać, a co nie? Którą książkę należy przeczytać jako pierwszą, a której w ogóle nie należy czytać? Jak nie zgubić się na listach, które trzeba przeczytać? Recenzje książek na blogu mają właśnie na celu pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Zobacz, co warto czytać:
-
- krzysztof potaczała to nie jest miejsce do życia https://literackigps.pl/autor/krzysztof-potaczala/
- pilch wisła https://literackigps.pl/autor/jerzy-pilch/
- ranking książek które trzeba przeczytać https://literackigps.pl/moje-rankingi/
Dlaczego potrzebujesz recenzji z bloga książkowego?
Podobnie jak w Polsce, w innych krajach popularność blogów książkowych nabiera tempa, a profesjonalni krytycy i recenzenci muszą dzielić publiczność z blogerami. Blog o książkach warto czytać wtedy, gdy chcesz przeczytać wiele pozycji, ale nie wiesz, czy warto każdej z nich poświęcić swój czas. Nie znasz danego autora i nie wiesz, jak pisze i czy warto zaufać jego twórczości. Recenzje książek na blogu pozwalają także zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie kupisz książki, która po jednym rozdziale wylądowałaby na półce jako nudna.
Blog książkowy umożliwia:
-
-
- Dzielić się opiniami, dyskutować.
- Znaleźć podobnie myślących ludzi i rozmówców.
- Rozwijać się i otwierać na nowe tematy i dziedziny literackie.
- Nie tak łatwo wejdziesz w sferę książki, ale poprzez bloga staje się to proste. bardzo.
-
Na blogu książkowym autorzy dyskutują o nowościach książkowych, uczą czytać, informują o ciekawostkach. Jest on dla tych, którzy kochają czytanie i nie wyobrażają sobie życia bez książki oraz dla tych, którzy chcą odpowiedzialnie podejść do wyboru i lepiej czytać literaturę. Blogerzy starają się nie tylko pisać recenzje książek, ale przekazać swoją wiedzą, wyjaśniać, zainteresować. Wierzą, że każdy może zakochać się w czytaniu a Ci, którzy nie kochają, po prostu nie spotkali jeszcze tej wyjątkowej książki, która zmieni ich decyzje. Ich misją jest pomóc Ci to zrobić. Przecież czytanie to uczelnia, nieograniczone źródło, które spełniania pragnienia nie tylko umysłu, ale i zachęca, instruuje, pociesza i motywuje.
Czym zachęcają recenzje książek na blogu?
Blogerzy wystawiający recenzje książek starają się być na bieżąco z nowościami książkowymi, szukają też książek, o których pisze niewiele osób. Chcą, aby ich blog nie był kopiuj-wklej streszczeń książek, ale przybliżał ludziom coś nieznanego lub po prostu słabo im znanego: ludzi z różnymi losami, niepopularne książki, nieznani autorzy. Najlepsze blogi literackie przedstawiają miłość do literatury, znajdziesz tam pełne emocji recenzje o współczesnych książkach w różnych gatunkach oraz zdjęcia, które dostarczają wizualnej przyjemności, że prawie niemożliwe jest oderwanie się od książki.
Recenzje książek na blogach powstają z zamiłowanie do czytania, autorzy bacznie śledzą nowinki książkowe, a kiedy spotykają obiecujące historie, czytają i opowiadają o tym. Rozmowa o książkach może być prowadzona w różnych formatach: od artykułów w publikacjach, recenzji w czasopismach, po kluby książki i spotkania towarzyskie. W kontekście aktywnego rozwoju mediów cyfrowych i technologii sieciowych blog książkowy jest hybrydą tych form. Analityków interesuje – co decyduje o wyborze gatunków? Ile książek ludzie czytają miesięcznie? Jak zorganizowana jest praca z wydawcami i jakie kryteria są stosowane przy wyborze publikacji do recenzji? Z tymi i innymi pytaniami zwracają się do blogerów książkowych.
Co łączy blogerów książkowych i czytelników?
Jeśli lubisz czytać tak samo jak bloger książkowe pójście do księgarni jest jak pójście do sklepu ze słodyczami dla dziecka. Na półkach ułożyły się skarby ludzkiej mądrości, rewelacje, które każdy z autorów szlifował przez lata. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki, skoncentrowane w formacie, który sprawia, że chcesz się zwinąć i schować pod kołdrą. Oczywiście kupujesz wiele pozycji, a książki się piętrzą na Twoich półkach. Nawet jeśli nie masz czasu na przeczytanie ich wszystkich, zapoznaj się z recenzjami tych książek na blogach a stwierdzisz, czy są dobre dla Ciebie.
Te informacje umożliwiają również wypróbowanie wielu innych książek przed zakupem. Dzięki temu w każdym eksperymencie z zakupem książki nasze szanse na sukces rosną. Wszystkie te informacje są dostępne w formacie tekstowym, audio i wideo, dzięki czemu lepiej pasują do Twojego codziennego życia (na przykład możesz je czytać podczas podróży tam i z powrotem lub w pracy). Tak jak książka jest kwintesencją najlepszych pomysłów autora, tak recenzje na blogu książkowym są kwintesencją książki.
Literacki GPS – blog literacki |
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203 |
04-078 Warszawa |
604 810 444 |
www.literackigps.pl |