W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron cieszy się ogromną popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Decydując się na tego typu usługę warto co jakiś czas sprawdzać pozycjonowanie konkurencji- dzięki temu dowiemy się czy nasze działania zmierzają w odpowiednim kierunku. Pozycjonowanie strony w Google- jak to sprawdzić? Jak sprawdzić działania firmy? W jaki sposób określić czas wypozycjonowania frazy? Co sprawdzać podczas analizy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Pozycjonowanie strony w Google- jak to sprawdzić?
Dla wielu dość zastanawiająca jest kwestia tego, jak sprawdzić pozycjonowanie strony w Google. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niemalże każdy właściciel firmy chciałby zadbać o marketing firmy w możliwie najlepszy sposób. Warto skupić się nie tylko na realizacjach, ale również zadbać o mniej oczywisty aspekt związany z wizerunkiem czy też widocznością w Internecie. Współczesne działania marketingowe opierają się przede wszystkim na tym, aby możliwie najszybciej znaleźć coś w wyszukiwarce Google. Nikt przecież nie będzie przechodził na dalsze strony- jest to czasochłonne, a dodatkowo mało rezultatywne. Właściciele dużych firm niejednokrotnie otrzymują telefony od firm, które zajmują się reklamami. Oferują one możliwość poprawienia widoczności naszych stron internetowych. Jeśli już zdecydujemy się na ten odważny krok i znajdziemy odpowiednią firmę, wówczas powinniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób możemy zmierzyć efektywność agencji. Dzięki temu dowiemy się czy pozycjonowanie działa i jest dla nas skuteczne.
Jak sprawdzić działania firmy?
W tym akapicie przedstawiamy sposoby na to, aby sprawdzić pozycjonowanie firmy. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z narzędzia Google Analytics. Służy ono do tego, aby monitorować ruch na witrynie. Warto dokładnie wiedzieć, ile osób nas odwiedziło, a także skąd pochodziły dane persony. Google Analytics jest dość łatwe w obsłudze- nie powinno sprawiać większych problemów. Kolejnym sposobem jest strona Cmonitor.pl. Jeśli już udało nam się dograć słowa kluczowe, warto regularnie sprawdzać ich pozycję. Na tej podstawie jesteśmy w stanie określić, jakie zmiany nastąpiły od rozpoczęcia działań, a także czy zmierzamy w odpowiednim kierunku. Dość dużą popularnością cieszy się także Semstorm. Jest to fantastyczne narzędzie, które umożliwia sprawdzanie pozycji wszystkich fraz. Wystarczy chwila, aby dowiedzieć się, ile słów kluczowych mamy w top 10. Wielu specjalistów zaleca również Majestic. Jest to jednak nieco bardziej zaawansowane narzędzie, które wymaga od nas pewnego doświadczenia.
W jaki sposób określić czas wypozycjonowania frazy?
Dość problematyczna może okazać się kwestia określenia tego, jaki czas potrzebny jest na dobre wypozycjonowanie danej frazy. Okazuje się, że większość firm zajmujących się pozycjonowaniem w Warszawie chcą możliwie najlepiej dla klienta, w końcu otrzymują za to wynagrodzenie. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pozycjonowanie to nie jest jednorazowy proces. Działania powinny trwać systematycznie, w końcu kiedy my pracujemy nad stroną internetową, to dokładnie te same czynności wykonuje konkurencja. Warto wiedzieć, że niestety nie da się określić, po jakim czasie wybrane do pozycjonowania słowo kluczowe wskoczy na atrakcyjną pozycję. Wpływa na to wiele czynników, które nie zawsze są od nas zależne. Specjaliści twierdzą, ze niemalże każda fraza to zupełnie odmienna historia i strategia. Dodatkowo każda z firm odmiennie podchodzi do tematu. Im bardziej szczegółowe jest słowo kluczowe, tym łatwiejsze jest jego pozycjonowanie i zajmuje mniej czasu. Możliwe jest jednak podanie pewnych ram czasowych. W przypadku mało popularnych słów kluczowych pozycjonowanie trwa średnio 3 miesiące. Średnio powszechne wyrazy to już kwestia przedziału od 3 do nawet 9 miesięcy. W przypadku najczęściej występujących wyrażeń musimy liczyć się z tym, że proces pozycjonowania będzie trwał rok, a może i dłużej.
Co sprawdzać podczas analizy?
Zagłębianie się we wcześniej wspomniane narzędzia może okazać się nieco problematyczne. Na szczęście istnieje pewna droga na skróty. Jeśli analizujemy działania pozycjonerów, powinniśmy zwrócić uwagę na optymalizację swojej strony internetowej i indeksację, a także na liczbę i jakość linków, które prowadzą do danej witryny. Pamiętajmy jednak o tym, że duża liczba linków nie zawsze jest równoznaczna z osiągnięciem sukcesu. Wszystko musi iść ze sobą w parze. Przykładowo niskiej jakości odnośniki mogą spowodować, że nasza witryna spadnie w wyszukiwarce, a w skrajnych przypadkach może całkowicie zniknąć. Ukarana witryna jest dużym problemem, bowiem wiąże się to z tym, że odwiedziny w dużym stopniu spadają, natomiast wcześniej włożona praca nie jest praktycznie nic warta.